Nasza kancelaria włączyła się w akcję "Ratuj biznes", która ma pomóc mikro, małym i średnim firmom w czasach pandemii.

„Ratuj biznes” to nowa akcja informacyjno - organizacyjna zainicjowana przez Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Jaki jest cel akcji?
Pomoc przedsiębiorcom z sektora MŚP przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie i ulgi związane z sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19.

Jak możemy pomóc?
Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem przy wypełnianiu i konsultacji wniosków, które zostały wymienione na stronie rzecznika. Są to m.in.: wniosek o odroczenie terminu płatności podatku, PIT/CIT/VAT, wniosek o rozłożenie zapłaty podatku PIT/CIT/VAT na raty, wniosek o zgodę na przekazanie środków zgromadzonych na wskazanym przez podatnika rachunku VAT na inny rachunek, wniosek o umorzenie należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne.

Trzeba mieć również na uwadze fakt, że wkrótce ma zostać wcielony w życie program rządowy „Tarcza Antykryzysowa”, który będzie dawał nowe możliwości przedsiębiorcom w minimalizowaniu skutków kryzysowej sytuacji. Na tę chwilę nie znamy jeszcze ostatecznego kształtu tego aktu prawnego. Na stronie Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zapewne pojawią się nowe „antykryzysowe” wnioski, które będzie należało złożyć do odpowiednich państwowych instytucji.

Jak się z nami skontaktować?
W pierwszej kolejności najlepiej skierować na nasz adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zapytanie wraz z preferowaną godziną kontaktu telefonicznego.  Taki sposób umówienia „spotkania” telefonicznego pozwoli nam zarezerwować dla Państwa odpowiednio dużo czasu, aby pomóc kompleksowo rozwiązać problem.  Jeśli preferują Państwo kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej prosimy o dokładny opis problemu.

Wszelkie potrzebne dane kontaktowe znajdą Państwo na stronie kancelarii.

Proszę pamiętać, że nasza pomoc jest nieodpłatna (pro publico bono).

Życzymy zdrowia i wytrwałości!

Zespół kancelarii